Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wolontariat

4185
Zostać wolontariuszem...


WOLONTARIAT w czasach pandemii…


Ten rok dla każdego z nas jest wielką niewiadomą – wiadomo, pandemia…Czy będziemy uczyć się w szkole czy zdalnie? Czy jakiekolwiek działanie w wolontariacie okaże się możliwe z powodów sanitarno-epidemiologicznych? I w jakim wymiarze???
Jedno jest pewne: Wasze gorące serca - tym bardziej gotowe do pomagania.
Jeśli chcesz zrobić coś dobrego… Bezinteresownie, w dobrym towarzystwie, z uśmiechem :)
to jest propozycja dla Ciebie!
„Wolontariat z Sobieskiego”.
Pierwsze spotkanie organizacyjne 21.09.2020 – na patio szkolnym z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Podczas nauczania zdalnego można nawiązać pierwszy kontakt z opiekunem wolontariatu (Ewa Konarzewska) poprzez dziennik Librus. Potem, jeśli będziesz zainteresowany/a konkretnym działaniem zostaniesz włączony/a do grupy Wolontariat z Sobieskiego MS TEAMS.
I działamy!!!
Zapraszam :)
Wasz opiekun, Ewa Konarzewska


Paczka od Sobieskiego
już pojechała do Rodziny, dla której ją przygotowaliśmy!!! Było duuużo radości i spore zaskoczenie. Naszą akcją zainteresowało się także radio Bezpieczna Podróż – efekty już wkrótce. Dziękujemy za zorganizowanie akcji Pani Ewie Milner- Kochańskiej – Naczelnikowi Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych UM w Legionowie, Panu Tadeuszowi Szulcowi – radnemu Rady Miasta Legionowo, Straży Miejskiej a przede wszystkim – Wspaniałym Darczyńcom: Uczniom, Ich Rodzicom,  Wychowawcom, Nauczycielom, Paniom Dyrektor, Paniom Woźnym. Szczególne podziękowania należą się Wolontariuszom: Jakubowi Toporowi, Weronice Broniszewskiej, Marcie Piaseckiej, Basi Gryboś i Julii Gendas, którzy nie tylko nosili paczki (sami wiecie ile niektóre ważyły…) ale też wypisywali podziękowania, tworzyli filmy i udzielali wywiadów. Niech ta pomoc świąteczna da radość nie tylko Obdarowanym ale również wszystkim Darczyńcom! Wesołych Świąt!Międzynarodowy dzień wolontariusza

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Nasi Uczniowie dołączyli do projektu Fundacji Świat na Tak i wraz z innymi Wolontariuszami z całej Polski złożyli życzenia z okazji tego święta. Zrobili to w nagranym wspólnie filmiku.
W pracy nad tym dziełem udział wzięli: Jakub Topór, Martyna Bojanowska, Kamila Bernat, Kamil Jończyk, Barbara Gryboś, Julia Orzeszyna, Weronika Broniszewska, Nicol Kleniewska, Natalia Bielicka – dziękujemy!!!Nakrętki dla Antosia
Pamiętacie?
Przez niespełna miesiąc zbieraliśmy w szkole nakrętki dla Antosia – małego chłopca, który potrzebuje wielkiego wsparcia – również finansowego, aby mógł pokonać ciężkie problemy zdrowotne, które Mu towarzyszą od urodzenia… Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Jakub Topór z 3C a pomocą służyła Nikola Sidorowicz z 1c oraz nieocenione Panie Woźne z Panią Ulą i Panią Krysią na czele!
We wtorek 27 października 2020 do naszej szkoły przyjechał po zebrane nakrętki Tata Antosia – Pan Michał Wysocki. Prosił, aby Wam gorąco podziękować – nasze nakrętki pomogą w finansowaniu leczenia małego Wojownika. Rodzice Antosia pracują teraz nad uruchomieniem zbiórki (zrzutka.pl), co w sytuacji pracy zdalnej szkół daje nowe możliwości pomocy.
Myślę, że będą mogli na nas liczyć…
Dziękuję gorąco wszystkim,
Wasz opiekun wolontariatu
Ewa Konarzewska


Pola Nadziei 2020
13 listopada 2020 roku w naszej szkole odbył się finał akcji Pola Nadziei, aby wesprzeć Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie. To już siedemnasty rok z rzędu…W tym roku zebraliśmy 1593,53 zł. To więcej niż w zeszłym roku i w poprzednich latach!!!

Wszystko było przeprowadzone w reżimie sanitarnym: Pani Dyrektor Sylwia Kuligowska, Pani Edyta Cegłowska – nasz psycholog oraz zgromadzeni przedstawiciele wszystkich klas mieli zasłonięte usta i nos. Wolontariusze wraz z P. Ewą Konarzewską opowiedzieli o owej akcji naszym uczniom, a na koniec posadziliśmy symboliczne cebulki żonkili na wyznaczonej części patio. Żonkile dostaliśmy od Hospicjum za przeznaczone pieniądze. Kwiaty pięknie wyrosną do kwietnia.

Hospicjum szczerze dziękuje wszystkim za każdą oddaną złotówkę oraz gorące serca otwarte na potrzeby osób w trudnym czasie odchodzenia z tego świata…
Najgorętsze podziękowania należą się również naszym Wolontariuszom, którzy zorganizowali wtorkową uroczystość w stołówce i na patio. To oni przekopali grządkę (w deszczu!), zadbali o weryfikację uczestników, rozdali naklejki, poprowadzili prezentację o Polach Nadziei a na koniec wraz z Męską Grupą Pomocników z kilku klas wszystko posprzątali.

  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Legionowo
  • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie
  • Mazowiecki Kurator Oświaty