Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Maria Musińska

968
Moja przygoda z rysowaniem zaczęła się dość wcześnie, praktycznie odkąd pamiętam, zawsze coś rysowałam. Na początku zajmowałam się głównie przerysowywaniem innych rysunków/zdjęć z internetów, jednak około 2014 roku stwierdziłam, że tworzenie własnych rzeczy znacznie bardziej mnie interesuje i daje mi więcej wolności artystycznej.
Przez te kilka lat uczyłam się na nowo podstaw rysunku, anatomii, umiejętności obserwacji, w 2018 roku przez 3 miesiące uczestniczyłam w kursach rysunku, oprócz tego, większość aspektów związanych z rysunkiem i sztuką cyfrową uczyłam się sama, czasami z pomocą poradników z internetu.
Najstarsza z tych prac jest z 2017 roku - przedstawia portret rodzinny. Od zawsze fascynowały mnie postacie ludzkie, więc postanowiłam stworzyć rysunek, który odwzorowuje różnorodność twarzy na jednej pracy.
Praca malowana pomarańczowymi akwarelami została stworzona w sierpniu 2019 roku. Była to pierwsza praca, którą “na poważnie” malowałam akwarelami. Zainspirowała mnie do tego technika malowania herbatą oraz tradycyjne japońskie rysunki krajobrazów. Chociaż sama nie podjęłam się malowania herbatą, spróbowałam odwzorować coś podobnego.
Kolejna praca z sierpnia 2019 roku to sztuka cyfrowa - moja własna postać, wymyślona przeze mnie czarodziejka.
Budowla namalowana akwarelami z marca 2020 roku to Westminister Abbey, na podstawie zdjęcia, które wykonałam podczas wycieczki do Londynu. Ta praca okazała się dla mnie niemałym wyzwaniem, gdyż rzadko maluję budynki oraz perspektywa ukazana na zdjęciu jest dla mnie jedną z trudniejszych do narysowania (perspektywa trzypunktowa).
Najświeższa praca to także sztuka cyfrowa, skończyłam ją raptem na początku kwietnia bieżącego roku. Namalowałam ją dla znajomej, w zamian za rysunek dla mnie, także przedstawia postać, którą wymyśliła.
Rysowanie to przede wszystkim dla mnie nauka cierpliwości oraz wytrwałości.
Oczywiście, nie jest to dla mnie koniec mojej przygody, a wręcz przeciwnie - sądzę, że dopiero się zaczyna. Uważam, że wciąż nie zgłębiłam wszystkich tajników rysunku, dlatego za cel sobie stawiam dalszy rozwój w tym kierunku.

Pozdrawiam, Maria Musińska

  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Legionowo
  • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie
  • Mazowiecki Kurator Oświaty