Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Ada Rasińska

1292
Na początku rysowałam na kartce i nie wiedziałam nic o charakteryzacji, kiedyś szykowałam się na urodziny do koleżanki, które miały być przebierane, więc chciałam zrobić coś ciekawego i wzięłam zwykłe farby akwarelowe, którymi zaczęłam malować po twarzy. To było w podstawówce, nigdy nie używajcie zwykłych farb na skórę, one nie są to tego przystosowane. Nic mi się nie stało, oczywiście "charakteryzacja" nie wyszła. Później robiłam coś na halloween do szkoły, za pomocą kredek to oczu i eyelinerów, nieźle się bawiłam i wyglądało to całkiem dobrze. Zaczęłam oglądać filmy na ten temat i dowiedziałam się o konkursie NYX Face Awards i od tego momentu naprawdę mnie do zainteresowało. Wiedziałam już mniej więcej jakie są farby i do czego służą, na początek kupiłam tylko dwie, czarną i białą (uwierzcie, że za pomocą tylko dwóch, już można było robić wszystko). Moja pierwsza duża, na całą twarz i dekolt, charakteryzacja to była postać z gry League of Legends, Diana. Bardzo mi się spodobało więc robiłam kolejne. Farby są bardzo wydajne, można kupić dobrą jakość w przystępnej cenie, a maluje się zwykłymi pędzlami syntetycznymi.
Zajęcie jest o tyle interesujące, że bardzo wciąga i nie można zostawić pracy na później, jak się zaczyna to trzeba dokończyć, niektóre prace zajmowały mi nawet 6 godzin (zmywanie tego na szczęście trwa krócej). O charakteryzacji tak naprawdę mało wiadomo, nie ma jednego przepisu jak coś zrobić, są wskazówki ale część dodatków czy strojów trzeba wymyślić samemu, metodą prób i błędów (przydają się kartony, taśmy, klej na gorąco, elementy biżuterii).
Mam nadzieję, że moje prace przypadną wam do gustu :) Pokazana jako pierwsza powstała 4 kwietnia 2020 i poświęciłam jej mniej więcej 3 godziny, dalsze zdjęcia przedstawiają moje starsze prace.

Ada Rasińska

  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Legionowo
  • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie
  • Mazowiecki Kurator Oświaty